Yıllık Hayat Sigortası Primi Nasıl Hesaplanır?
Yıllık Hayat Sigortası Primi Nasıl Hesaplanır?

Yıllık hayat sigortası primleri yaşa göre belirlenir. Sigorta şirketine göre meslek ve cinsiyetin de etkili olduğu prim tabloları vardır. Seçtiğiniz teminat tutarları da dikkate alınarak priminiz hesaplanır. Primlerinizi dilerseniz TL cinsinden dilerseniz de döviz cinsinden ödeyebilirsiniz. 

Nasıl Daha Düşük Primli Kasko Alabilirim?
Nasıl Daha Düşük Primli Kasko Alabilirim?

Karşılaştırma yaparak kasko poliçesi satın almak size çok önemli fiyat avantajı sağlar. Yılmaz Sigorta, paradan ve zamandan tasarruf etmenizi ve ihtiyacınıza en uygun kasko sigortasına sahip olmanızı sağlar. İnternet sitemizden çeşitli sigorta şirketlerinin kasko sigortalarını teklif yoluyla alabilir içerik yönünden karşılaştırarak en ucuz ve en doğru sigortaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca teminat seçimleriniz, sahip olduğunuz indirimleri almanız ve muafiyetli poliçe seçmeniz kasko priminizi önemli ölçüde düşürür.

 

Sadece ihtiyacınız olan teminatları seçebilirsiniz!

Poliçenize eklediğiniz her teminat fiyatı artırır. Sadece ihtiyacınız olan teminatları seçmeniz primlerinizin artmasını önler. Kullandığınız bazı kredi kartları, banka kartları ve sahip olduğunuz diğer poliçeler ferdi kaza, yardım hizmetleri gibi bazı teminatları içermektedir. Var olan teminatlarınızı tekrar seçmeyerek priminizden önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

Hak ettiğiniz indirimleri mutlaka belirtmelisiniz!

Sizin veya aracınızın özellikleri poliçenizde bir takım indirimler uygulanmasını sağlayabilir. Hak ettiğiniz tüm indirimleri alarak kasko priminizi düşürebilirsiniz. Ayrıca %65'a varan oranlarda indirim sağlayan hasarsızlık indiriminizi muhakkak belirterek ve alınız.

 

Muafiyetli poliçe indirimini tercih edebilirsiniz!

Sigorta bedeli üzerinden %1 veya %2 oranında muafiyetli poliçe tercih ederek belli miktarlardaki küçük hasarlarınızı kendiniz ödemeyi tercih ederseniz primlerinizde %40'a varan oranlarda indirim sağlayabilirsiniz.

Hangi Binalar DASK Kapsamı Dışında Kalır?
Hangi Binalar DASK Kapsamı Dışında Kalır?

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalar, köy yerleşim alanlarında yapılan binalar, tamamı ticari veya sınai amaçla kullanılan binalar, (fabrika ve iş hanları gibi) 27 Aralık 1999 tarihinden sonra inşa edilmiş olan ancak ilgili mevzuat çerçevesinde inşaat ruhsatı bulunmayan binalar zorunlu deprem sigortası kapsamında değildir.


Bunların yanı sıra mesken olarak kullanılamayan bakımsız, harap ve meskun binalar da deprem sigortası kapsamı dışındadır. 
Belediye denetiminin olmadığı köy yerleşimleri gibi alanlarda deprem sigortası yaptırmak zorunlu olmamakla birlikte, bina sahipleri istediği takdirde ihtiyari deprem sigortası yapılabilmektedir. Buna benzer olarak tamamı ticari amaçlar için kullanılan binalar için de isteğe bağlı olarak ihtiyari deprem sigortası yapılabilmektedir.

Kaza Yaptığımda Aracımda Oluşan Hasarı Trafik Sigortam Karşılar mı?
Kaza Yaptığımda Aracımda Oluşan Hasarı Trafik Sigortam Karşılar mı?

Aracınız için yaptıracağınız iki tür sigorta bulunmaktadır:
• Trafik Sigortası
• Kasko Sigortası
 
Kapsam ve işlev olarak bu iki sigorta şu noktalarda birbirinden ayrılmaktadır:
 
• Trafik sigortası sizin başka araçlara verdiğiniz zararı karşılarken,
• Kasko sigortası sizin aracınızda meydana gelen hasarları karşılamaktadır.
 
Kısaca bu iki sigorta türü birbirini tamamlayıcı rol oynamaktadır.
 
Kaza durumunda karşı tarafta oluşan hasarı karşılama hizmeti trafik sigortası kapsamında olduğundan,  trafik sigortanız aracınızda olan hasarları karşılamaz. Aracınızda olan hasarları ancak kasko sigortanız karşılar. Trafik sigortanız bir kaza nedeniyle diğer araç, kişi ya da mallara verdiğiniz bedeni ve maddi zararları poliçede yazılı limitler ve genel şartlar dahilinde karşılar.